вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane sztachety z drewna prędko się dewastują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny czar oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od właściwego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten gatunek płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий